pürüzsüz-cilt-öne-çıkarılan
Ana Sayfa

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neye İhtiyacınız Var?

Cildinize düzenli bakım uyguluyor ama bir türlü istediğiniz gibi pürüzsüz bir cilt elde edemiyor musunuz? Ya da cilt problemlerinizle başa çıkamıyor, nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden emin olamıyor musunuz? Bu testle amacımız, cildinizi pürüzsüz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulmak.

Not: Cilt problemleri ve çözümleri birçok değişkene bağlı olduğundan, bu test kesin bir sonuç üretmez.Testimiz cilt probleminiz ve nasıl bir çözüme gidebileceğiniz hakkında genel bir tahmin yürütme ve fikir verme amaçlıdır.

Herhangi bir cilt probleminiz var mı?

Cilt tipiniz hangisi/hangisine yakın?

Yüzünüzü ne sıklıkla temizliyorsunuz?

Güneşten Koruyucu Krem Kullanma Sıklığınız Nedir?

Nemlendirici kullanma sıklığınız nedir?

Maske ve peelingle aranız nasıl?

Cilt probleminizi çözmenizde faydası olacak gıdalar tüketiyor musunuz?

Günde ne kadar su içiyorsunuz?

Sporla aranız nasıl peki?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin İhtiyacınız Olan Ne?
Harikasınız!
Cevaplarınızdan cildinize çok iyi baktığınız anlaşılıyor, bravo! Muhtemelen pürüzsüz ya da pürüzsüze yakın bir cildiniz var. Eğer tüm bu cevaplarınıza rağmen hafif akne, leke, kızarıklık ya da kırışıklık sorunu yaşıyorsanız belki de probleminizi çözmenize yardımcı olacak bir nemlendirici veya serum kullanmıyorsunuzdur. Doğru içeriğe sahip ürünler kullandığınızdan eminseniz ama hala pürüzsüz bir cildiniz yoksa bir uzmana görünmelisiniz. Belki genetik veya hormonal bir durum söz konusu olabilir.
Düzenli bakım şart!
Cilt bakımıyla aranız pek iyi değil gibi görünüyor. Düzenli temizleme, nemlendirme, maske ve peeling yapmaya çalışmanız sizi pürüzsüz bir cilt sahibi olmaya yaklaştıracaktır. Siyah nokta, akne ve leke problemleriniz için mutlaka uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Sabah biri, gece bir diğerine yönelik krem ve serumlar kullanabilirsiniz. Fakat kullandığınız ürünlerin cilt tipinize ve beraber kullanmaya uygun olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Ayrıca güneşten korunmaya ve daha çok su içmeye özen göstermeniz sizin için iyi olur.
Biraz sabırla pürüzsüz bir cilt mümkün!
Cildinizin temizliğine, beslenmenize, içtiğiniz suya ne kadar dikkat etseniz de akneyle başa çıkmak çoğu zaman güçtür. İz bırakmadan ve cildinize istemeyerek hasar vermeden akne problemin kurtulmak için mutlaka bir uzmandan yardım almalı ve önerdiği tedaviyi ''işe yaramıyor'' diyip bırakmadan önce 1-2 ay sabretmelisiniz. Göreceksiniz, doğru tedavi yöntemi ve düzenli bakımla birkaç ayda her şey yoluna girecektir.
Güneşe dikkat!
Güneşten korunma, cilt lekeleriyle baş etme konusunda ilk sırada gelir. Var olan lekeleri cilt tipinize uygun bir leke giderici krem ve serumla gidermeye çalışıp, yenilerinin oluşmaması için güneş kremiyle önlem almalısınız. Peeling ve su içme sıklığınızı dengeli bir şekilde ayarlamanız da hücrelerinizin kendini daha hızlı yenilemesine yardımcı olacaktır.
Hassas bakım!
Pürüzsüz bir cilt için yatıştırıcı, nemlendirici, antioksidan içeren nemlendiricilere yönelmelisiniz. Güneşten korunmaya özen göstermeli, gün içinde cilt tipinize uygun bir güneş kremini 2-3 saatte bir cildinize yeniden sürmelisiniz. Yüzünüzü soğuğa yakın ılık suyla yıkamalı ve sauna, buhar odası, hamam gibi ortamlardan kaçınmalısınız.
Hasar vermekten kaçının!
Peeling yapma sıklığınızı azaltmalı, daha sık nem maskesi uygulamalısınız. Cildinizi besleyecek yoğun nemlendirici krem ve serumlar kullanmalısınız. Ayrıca temizleyici ve toniğinizin cildinizi gerecek ve daha da kurutacak bir içeriğe sahip olmadığından emin olmalısınız. Temizleyici sütler ve haftada 1-2 kez tonik olarak kullanacağınız gül suyu, pürüzsüz bir cilde kavuşmanızda size yardımcı olacaktır.
Siyah nokta savaşı!
Siyah noktalardan arınmış ve küçük gözenekli bir cilde sahip olmak her zaman kolay olmuyor maalesef. Hafif yapıda, cildinizin kolayca emebileceği, yüzeyde kalmayacak, su bazlı bir nemlendiriciyi cildinizin yağlılık seviyesine göre 2 günde 1 veya haftada 2-3 kez kullanmanız daha iyi olacaktır. Düzenli tonik kullanmaya özen göstermeniz de pürüzsüz bir cilt elde etmenize katkıda bulunacaktır.
Onarıcı bakım!
Cildinize ihtiyacı olan nemi anti- aging kremlerle sağlayabilirsiniz. Tabii mutlaka cilt tipinize uygun olan kremlerle. Ayrıca, size etkili bir göz çevresi bakımı sağlayacak bir gece ve gündüz kremi edinmeli, bunları düzenli olarak kullanmalısınız. Yeni oluşacak lekelerden korunmak içinse güneş kremi kullanımını kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir.

Pürüzsüz Cilt İçin Öneriler

Doğru Nemlendirici Seçimi Yapmanız İçin İpuçları

Cilt Bakım Ürünlerinde 2019 Trendleri Neler?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir