Açık Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

Açık Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

           

      Cildimizin görünüşüne cilt tipimiz kadar ten rengimiz de etki eder. Açık tenli kadınların gözenekleri, lekeleri, akneleri daha belirgin ve dikkat çekici dururken, kumral ve koyu tenli kadınlar bu konuda bir nebze daha şanslıdır.

      Açık tenli kişiler çoğunlukla hassas bir cilde sahiptir. Bu durum da çoğu zaman ekstra dikkat ve özen gerektirir. İşte hem daha sağlıklı hem de daha güzel görünen bir cilt için size yardımcı olabilecek cilt bakım ve makyaj tavsiyeleri.

Güneş

Leke, yanık, kuruluk gibi problemlerden uzak durmak adına, daha da önemlisi kendinizi cilt kanserinden korumanız adına, güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yaz-kış özen göstermelisiniz. Bu tüm cilt renkleri ve cilt tipleri için değişmez bir madde olsa da, söz konusu açık tenli kişiler olduğunda güneş yanıkları ve güneş lekeleri çok daha kolay ortaya çıkan problemler olduğu için, açık tenli kimselerin bu konuda çok daha hassas davranması gereklidir.

 Yaz-kış mevsime ve cilt tipinize uygun bir koruyucu kremi düzenli aralıklarla (2-3 saatte bir) kullanmalısınız.

Saç Rengi

Açık tenli kişiler saç rengi konusunda oldukça şanslıdırlar. Sarı tonları, bakır tonları, açık ve koyu kahveler, kızıllar… Anlayacağınız tüm renkler bu ten rengine sahip kadınlara yakışır. Fakat sarının çok açık tonları ya da koyu kızıllar yaşınızı olduğundan büyük gösterebilir. Ve bu renkler makyaj yapmadığınızda yüzünüzün ekstra solgun görünmesine sebep olacağından sürekli makyaj yapmak durumunda kalırsınız. Eğer her gün makyaj yapmaktan hoşlanmıyorsanız ya da vakit ayıramıyorsanız bu tonlardan uzak durmanız iyi olur. Ayrıca bakırın açık tonları da solgun görünümü tetikleyecektir.

Fondöten, Allık ve Bronzer

Leke, akne gibi cilt problemleri açık tenli kişilerde diğer cilt renklerine göre daha çok göze batar dedik. Bu durum da açık tenlilerin yüksek kapatıcılığa sahip fondöten ve pudralara yönelmesine sebep olabilir. Bu noktada doğal bir görünümden uzaklaşmamak adına açık pembe ve şeftali tonlarında allıklar tercih etmeniz, bronzerınızı hafif bir şekilde uygulamanız daha doğru olacaktır.

Dudak

Kırmızı ve pembe gibi canlı renkler çoğu zaman açık tenlilere yakışır. Fakat çarpıcı bir görünümden kaçınıyor, daha sade ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız koyu nude tonlara yönelebilirsiniz.

Göz Farı

Dikkati gözlerinize yoğunlaştırmaktan hoşlanıyorsanız koyu tonlarda farlar size yakışacaktır. Fakat göz şekliniz küçükse çok koyu renkler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bej tonları yüzünüzün ve gözlerinizin daha solgun, silik görünmesine neden olacaktır, bu sebeple beyaz, krem gibi renklerden uzak durmalısınız.

Göz renginize göre, hafif toprak ve şeftali tonları, yeşil ve maviler teninize oldukça yakışacaktır.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

https://perlelisse.com/goz-tipi-makyaj/

https://perlelisse.com/yuz-sekli-makyaj/

https://perlelisse.com/dogru-makyaj-malzemesi-secimi/

Bir cevap yazın

KAPAT