Buğday Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

Buğday Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

                                          

         Buğday tenli kadınlar pek çok açıdan şanslıdırlar. Onlar için hem kıyafet seçerken hem saçlarını boyatırken hem de makyaj yaparken renk yelpazesi hep geniştir. Bu ten rengine neredeyse tüm renkler gider ve bu da onların işini oldukça kolaylaştırır.

         Ayrıca güneşlenme ve bronzlaşma konusunda da açık ve esmer tenlilere göre çok daha avantajlılardır. İşte buğday tenli kadınların ışıldayan bir cilt görünümüne ulaşması için cilt bakım ve makyaj önerileri.

Bronzlaşma

Buğday tenli kadınlar genellikle güneşlendiklerinde kolaylıkla eşit bir şekilde bronzlaşabilirler. Bu sebeple sprey bronzlaşma ürünlerine ya da solaryuma ihtiyaçları yoktur. Cilt tipinize uygun bir koruyucu kremle güneşlenmeli ve zamana yayarak bronzlaşmalısınız. Ayrıca güneş lekesi veya yanık gibi sorunlar yaşamıyor olsanız bile öğle saatleri yerine saat 15.00-16.00’dan sonra güneşlenmeyi tercih etmeniz cilt kanserinden korunmanız adına daha iyi olacaktır.

Parlaklık katın!

Buğday tenli kadınlara kıyafet konusunda bejler, karamel tonlar, ekrular yakıştığı kadar, fuşya, mercan rengi, kırmızı gibi sıcak renkler de çok yakışır. Özellikle geceleri saten ve ipekli kumaşlar çarpıcı görünümlerini katbekat artıracaktır. Ayrıca ayakkabı, çanta, kemer seçimlerinde parlak işlemeli, payetli seçeneklere yönelebilir, metal takılarla iddialarını artırabilirler.

Ruj rengi

Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi rujda da kırmızı, fuşya, mercan gibi sıcak renkler buğday tenli kadınlara çok yakışır. Bej ve kahve tonlarında giyindiklerinde ise, toprak tonlarında yapılmış hafif ışıltılı bir makyajı nude bir rujla tamamladıklarında mükemmel görünürler.

Dumanlı gözler

Sıcak ve canlı renkler buğday tenli kadınlara çok yakışsa da toprak ve şeftali tonlarında yapılmış dumanlı bir göz makyajının yeri onlar için ayrıdır. Bu buğulu ve ışıltılı görünüm tenleriyle adeta bütünleşir ve çekiciliklerini oldukça artırır. Ayrıca altın rengi farlar da buğday tenliler için çok uygundur.

Bronzer ve Highlighter

Buğday tenlilere şeftali ve toprak tonları, dumanlı göz makyajları, nude rujlar yakışır dedik. Fakat tüm bunları destekleyen bir şeyler olmalı, o da biraz ışıltı! Bronzerlarla yüz hatlarını doğal bir görünümle belirginleştirirken, makyajlarını mutlaka yüzlerine canlılık katacak şeftali tonlarında bir highlighterla tamamlamalılar.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir. https://perlelisse.com/dudak-sekline-gore-ruj/

https://perlelisse.com/oje-secimi/

https://perlelisse.com/dogru-nemlendirici-secimi-yapmaniz-icin-ipuclari/

Bir cevap yazın

KAPAT