Cilt Bakım Ürünlerinde 2019 Trendleri Neler?

Cilt Bakım Ürünlerinde 2019 Trendleri Neler?

Her sene, tıpkı moda dünyasındaki gibi kozmetik ve dermatoloji alanında da yeni trendler oluşuyor. Cilt bakım ürünlerinde bu trendler genellikle değişen ürün içeriğiyle ilgili oluyor. İşte 2019 yılında cilt bakım ürünlerinde sıklıkla göreceğimiz içerikler.

nemlendirme-2

Hyalüronik asit

Son yıllarda hayli popüler olan Hyalüronik asit, 2019 yılında da cilt bakım ürünlerinde sıklıkla göreceğimiz içeriklerden biri. Yüksek su tutma kapasitesi sayesinde harika bir nemlendirici etki yaratan, kırışıklık ve ince çizgilerde oluşturduğu etkiler sayesinde anti-aging ürünlerde sıklıkla tercih edilen Hyalüronik asit aynı zamanda dolgu malzemesi olarak da kullanılıyor.

Ayrıca yatıştırıcı, leke ve tahriş giderici özellikleri bulunduğu için popülerliğini uzunca bir süre daha koruyacağa benziyor.  

Bitkisel Malzemeler

2019 yılında, cilt bakım ürünlerinde ve kozmetik ürünlerde bitkisel içerik kullanımının artışta olması bekleniyor. Zehirli kimyasal maddelerin kullanımının hayli azalacağı öngörülüyor. Bu gelişmeler oldukça sevindirici.

Dikkatli olmamız gereken nokta ise alacağımız ürünün hipoalerjenik olduğundan emin olmak. Bitkisel ürün demek her zaman zararsız ürün demek değildir. Güvendiğiniz markaların hipoalerjenik ürünlerini seçmenizde fayda var.

squalene

Squalene

İki çeşit squalene var. İlki, geçtiğimiz yıl oldukça sık duyduğumuz, köpekbalığı karaciğerinden gelen. İkincisi ise bitkisel tabanlı. Daha çok zeytinden soğuk sıkma yöntemiyle elde ediliyor ve 2019’da cilt bakım ürünlerinde bitkisel tabanlı squalene ile sıkça karşılaşacağız. Hafif yapıda olması ve cilt problemlerine karşı etkili olması sebebiyle harika bir nemlendirici.

Retinol

Akne tedavisinde kullanılan ürünlerde ve yaşlanma karşıtı ürünlerde çokça rastladığımız retinol, uzun zamandır olduğu gibi bu yıl da cilt bakım ürünlerinde etken maddeler arasında. Düzenli kullanımda özellikle ince çizgiler üzerinde tamamen yok edici etkisi bulunan retinol, pek çok kişi tarafından beğeniyle tercih edilmeye devam ediyor.  Bu da onu cilt bakım ürünlerinde kullanılan trend etken maddelerden biri yapıyor.

güneşlenme

Çinko Oksit Güneş Kremi

Dermatologlar ve cilt bakım uzmanlarının birçoğunun tercihi, kimyasal güneş kremleri yerine fiziksel güneş koruyucu olan mineral çinko oksit içeren güneş kremlerinden yana oluyor. Çinko oksit içeren güneş kremleri kimyasal güneş koruyucu kremlere göre, çok daha geniş spektrumlu UV korumasını sağlarlar.

Önceleri çinko içeren kremler cilt yüzeyinde beyaz renkte kalması sebebiyle çok tercih edilmese de artık hafif ve görünmez yapıda olan kremler de var. Cilt bakım ürünlerinde doğallık arayanlar için müthiş bir yıl.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.https://perlelisse.com/kilo-vermeye-ve-cildi-guzellestirmeye-yardimci-7-besin

/https://perlelisse.com/saclarimizla-ilgili-sasirtici-bilgiler/

https://perlelisse.com/puruzsuz-bir-cilt/

Bir cevap yazın

KAPAT