Düzenli Şekilde Cilt Bakımı Yapamıyorum Diyenler İçin 5 Tavsiye

Düzenli Şekilde Cilt Bakımı Yapamıyorum Diyenler İçin 5 Tavsiye

                 

       Cildin daima temiz, canlı ve yumuşak görünmesi, yalnızca düzenli şekilde cilt bakımı yapmayla mümkündür. Arada sırada, akla geldikçe ya da temizleme gereği duyduğunda yapılan işlemler anlık değişimler oluştursa bile uzun vadede cildin yıpranmasının önüne geçemez.

       Siyah ve beyaz noktaların oluşmaması için cilt tipine ve cildin ihtiyacına göre belirli aralıklarla temizleyici kullanılması şarttır. Ayrıca arındırıcı, sıkılaştırıcı, nemlendirici peeling ve maske uygulamaları da yine cildin ihtiyacına göre belirlenen aralıklarla muhakkak uygulanmalıdır.

        Tabi düzenli şekilde cilt bakımı sadece cildin temizlenmesinden ibaret değil. Cilt tipinize, yaşınıza uygun olarak kullanacağınız nemlendirici ve serumlarla cildi beslemek ve nem dengesini korumak, kesinlikle ihmal edilmemesi gereken işlemlerdir.

         Bütün bunları çoğumuz biliyoruz. Fakat günlük koşturmanın içinde aksatmadan, düzenli şekilde cilt bakımı yapmak her zaman mümkün olmuyor.

         Fırsat bulamayanlar, unutanlar ve üşenenler için 5 pratik öneri
cilt-bakım-rutini-2

Sabah giyeceğiniz kıyafetleri ve çantanızı geceden hazırlamanız sabah size vakit kazandıracaktır. Bu süreyi, yüzünüzü temizleyip güneş koruyucu, nemlendirici ya da makyaj bazı sürmeye ayırabilirsiniz.

cilt-bakım-rutini-3

Düzenli şekilde cilt bakımı yapan çoğu kişi peelingini duşta yapar. Bu,üz size hem vakit kazandıracak, hem de sıcak ve buharlı ortamın ardından gevşemiş gözeneklerin daha kolay temizlenmesine yardımcı olacaktır.

cilt-bakım-rutini-6

Maske akşamları belirleyin. Çoğumuz haftanın en azından bir iki günü dizi izliyoruz. Maskelerinizle dizilerinizi eşleştirin. Örneğin, ‘’Çarşamba akşamları şu diziyi izlerken arındırıcı maskemi yaparım, pazar akşamları şu diziyi izlerken nem maskemi yaparım’’ diye özdeşim kurarsanız bir iki hafta sonra o diziyi izlerken maske yapmak kendiliğinden aklınıza gelecektir.

cilt-bakım-rutini-4

Geceleri sürmeniz gereken nemlendirici veya serumu komodin gibi yatağınıza yakın bir yere koyun. Hatta gerekirse üzerine ‘’beni sür!’’ yazılı kağıtlar yapıştırın. Böylece unutup yatağa girdiyseniz bile çıkmanıza gerek kalmadan nemlendiricinize erişebilirsiniz.

cilt-bakım-rutini-5

Düzenli şekilde cilt bakımı sadece yüz bakımından ibaret değil tabii ki. Duşunu sabah alan kişiler ayak bakımını çoğunlukla ihmal ederler. Sizde de durum böyleyse duştan çıktıktan sonra süreceğiniz nemlendirici ya da güneş kremini, saç bakım ürününüzü ve ayak kreminizi bir arada geceden hazırladığınız kıyafetlerinizin yakınına bir yere koyun. Ve duştan çıktıktan sonra bu üçünü peş peşe kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

https://perlelisse.com/sabah-uyandiginizda-guzel-gorunmek/

https://perlelisse.com/sabah-erken-kalkmak/

Bir cevap yazın

KAPAT