Esmer Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

Esmer Tenli Kadınlar İçin 5 Güzellik Önerisi

Pürüzsüz, ışıltılı bir esmer ten pek çok kişi tarafından beğenilir. Fakat esmer tenli kadınlar çoğunlukla ciltlerinin solgun ve mat görünmesinden şikayetçilerdir. Eğer pürüzlü ve mat bir cildiniz varsa cilt tipinize uygun temizleyici ve nemlendiricilerle, canlandırıcı serum ve maskelerle düzenli bir şekilde cildinize bakım yapmalısınız.

Tabi pürüzler daha hızlı yok edilebilse de, matlık sorununun çözülmesi biraz zaman alabilir. Bunun için beslenmenize ve uyku saatlerinize de dikkat etmelisiniz. Neyse ki bu sürede cildinizin canlı ve parlak görünmesine yardımcı olacak makyaj malzemeleri ve teknikleri var. İşte esmer tenli kadınlar için cilt bakımı ve makyaj önerileri.

Güneş

Esmer tenli kadınlar yazın bronzlaşmaya ihtiyaç duymadıkları ya da çok az ihtiyaç duydukları için çoğu zaman kıskanılır. Fakat durum tüm esmer tenliler için dışardan görüldüğü kadar tatlı değildir maalesef. Çok çabuk karardıklarından çoğu zaman güneşin altında geçirdikleri vakti kısıtlamak zorunda kalırlar.

Esmer tenliler lekelenme, yanık gibi problemleri nadiren yaşasalar, cilt kanseri görülme oranı onlar arasında diğer cilt tonlarına nazaran çok daha düşük olsa da gün içinde düzenli aralıklarla cilt tipinize uygun bir güneş kremi kullanarak güneşin cildinize zarar verme riskini minimuma indirmelisiniz. Hem koruyucu bir krem size güneşin altında geçireceğiniz saatleri uzatabilme imkanı verir.

Saç

Esmer ten diyince hepimizin aklına ilk gelen saç rengi siyahtır. Ki esmer tenli kişilerin çoğunun doğal saç rengi de siyah, koyu kestane ya da koyu kahve tonlarıdır. Bu renkler dışında kahvenin karamel tonları, bal rengine yakın tonlar da esmer tenli kadınlara oldukça yakışır.

Fondöten-Allık

Cildinizin solgun ve mat görünüyor olmasında şikayet ediyorsanız, ışıltılı, ıslak bitişli, yarı ıslak bitişli fondötenler kullanabilirsiniz. Allık rengi seçerken de yoğun pembe ve şeftali tonlarına yönelmeniz cildinizin daha canlı görünmesine yardım edecektir. Ayrıca bir bronzer yardımıyla belirginleştireceğiniz elmacık kemikleriniz ve açık tonlarda bir highlighterla şahane görünebilirsiniz.

Ruj

Esmer tenli kadınlara bordo, koyu kırmızı, kahverengi gibi baskın renklerin çok yakıştığı hepimizin malumu. Mercan rengi, koyu şeftali tonları ve nude rujlar da bu ten rengine sıcaklık katarak kontrast yarattığı için çok idealdir. Cilt alt tonuna göre değişkenlik gösterse de açık pembe ve açık mor tonları pek çoğunun kaçınmaları gereken renklerdir.

Lazer Epilasyon

Esmer tenlerde melanin miktarının fazla olması sebebiyle istenmeyen tüyler için yapılan lazer epilasyon uygulamaları bazen (özellikle eski makinalarda)hasar verici olabiliyor. Yeni makinalarda bu durumun önüne geçilebilse de, esmer tenli kişilerin lazer epilasyon yaptıracakları uzmanı ve makinayı titizlikle seçmeleri faydalarına olur.

Aşağıdaki yazılarımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

https://perlelisse.com/sabah-uyandiginizda-guzel-gorunmek/

https://perlelisse.com/oje-secimi/

https://perlelisse.com/dogru-makyaj-malzemesi-secimi/

Bir cevap yazın

KAPAT