Pürüzsüz Cilt İçin Öneriler

Pürüzsüz Cilt İçin Öneriler

Pek çoğumuz, aynada cildimize baktığımızda karşılaşmak istemediğimiz tüm kusurları, genişlemiş gözenekleri, ince çizgileri, sivilce ve lekeleri makyajla kapatma eğilimindeyiz.

Halbuki makyaj bir kadının stilini yansıtmasında vazgeçilmez aracılardan biri olsa da, asıl hayalimiz makyajımızı temizlediğimizde aynada hala ışıldayan bir pürüzsüz cilt görmek. Hatta belki birçoğumuz ‘’hayalimdeki o kusursuz, gergin ve yumuşak cilde sahip olsaydım böyle her gün makyaj yapmazdım’’ diye düşünmüşüzdür.

pürüzsüz-bir-cilt-1

Ergenlikle beraber gelen sivilceler, siyah noktalar, sonrasında sivilce izlerini yok etmekle uğraşmak derken neredeyse yirmi yaşımızı görüyoruz. Peki sonra ne oluyor? Daha yirmi beş yaşını görmeden yaşlanma belirtileriyle karşılaşmaya başlıyoruz. Göz kenarındaki ince çizgiler, genişlemeye başlayan gözenekler, matlaşan bir cilt ve belki de hala kurtulamadığınız sivilce izleri…

Hele bir de açık tenliyseniz ve güneş sizi gördüğü yerde yüzünüze ‘’seni gördüm lekeleri’’ bırakıyorsa, ister istemez cildinizin hem genç hem pürüzsüz göründüğü bir zaman aralığına neredeyse hiç denk gelmediğiniz için sıkıntı duyarsınız ve pürüzsüz cilt hayal diye düşünürsünüz.

Eğer 20’li yaşlardaysanız ve henüz bu olumsuzluklarla karşılaşmadıysanız ya da yeni yeni karşılaşıyorsanız oldukça şanslısınız. Cilt tipinize uygun düzenli bakım, sağlıklı beslenme ve sporla, işleri uzun yıllar yolunda götürmek elinizde!Yani pürüzsüz cilt sizin için pek de hayal sayılmaz. 40’lı yaşlarını sürerken 30’larında sanılan o rüya kadınlardan olabilirsiniz!

pürüzsüz-bir-cilt

Neler Yapabilirsiniz?

Erken davranmamış ve 20’li, 30’lu yaşlarda cildiniz hasarlar alırken düzenli bakımı ihmal edip buna katkıda bulunarak 40’lı yaşlara gelmiş olabilirsiniz.

Hiç üzülmeyin!

Bazı insanlar her gün aynaya bakarken yüzlerindeki ufacık yeni bir noktayı dahi fark ederler. (Genellikle pürüzsüz cilt hayaliyle yaşayanlar değil, pürüzsüz cilt hali hazırda uzun yıllardır hayatının gerçekliği olan kişilerdir:))Bazıları içinse 20’li yaşlarla 40’lı, 50’li yaşlar arasında geçen zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş gibidir.

Siz de belki cildinizi ihmal etmiş olabilirsiniz. Ya da belki siz hiç aksatmadan düzenli bir şekilde bakımınızı yapmaya dikkat ettiniz fakat stres, ilaç kullanımı ya da başka dış etkenlerin cildinizde yarattığı tahribatın önüne geçemediniz. Bütün bunlarla canınızı sıkmaya değmez!

Artık cildinize kaybettiği nemi kazandıracak, bozulan yapıdaki kolajen ve elastinleri onaracak, sizi lekelerinizden, çizgi ve kırışıklıklarınızdan kurtaracak ve sizi pürüzsüz cilt hayalinize kavuşturacak harika kremler var. İhtiyacınız olan tek şey cildinizin yapısına uygun ürünler bulup, güneşten korunmaya, sağlıklı beslenmeye, uyku saatlerinize ve spora ciddi şekilde özen göstermek.

pürüzsüz-bir-cilt-2

Tüm bunlara gereken önemi verdikten sonra yapacağınız düzenli bakım ve kullanacağınız anti-aging kremlerle yeniden mükemmel bir cilt elde etmek elinizde.

Yapmanız gereken öncelikle bir dermatoloğa başvurarak cilt tipinizi öğrenmek ve buna göre bir temizleyici, tonik, nemlendirici, maske ve peelingle ( gerekiyorsa ekstra bakım ürünleriyle) düzenli cilt bakımına başlamak.

Pürüzsüz cilt hayaline kavuşmaktaki en önemli nokta günlük bakımınızın gerçekten ‘’düzenli’’ olması. Kendinize bahaneler uydurmamanız. Özellikle makyaj temizlemeden yatmak gibi bir üşengeçliği kesinlikle yapmamalısınız. Bunun size dönüşü tıkalı gözenekler şeklinde olacaktır ve bu acıdır hanımlar!

pürüzsüz-bir-cilt-3

Ayrıca cilt bakım ürünleriniz ve makyaj malzemelerinizi kaliteli olanlar arasından seçmeniz de büyük önem taşıyor.Mutlaka kaliteli ürünler kullanmalısınız. Çünkü içinde ne olduğunu bilmeden aldığınız ya da okusanız bile üstünde yazanların doğru olduğu konusunda emin olamadığınız, size güven vermeyen malzemeler yüzünden ciddi bir cilt rahatsızlığına yakalanabilirsiniz.

İhtiyacınız olandan daha azına razı olmak daha sonra pişmanlık duymanıza sebep olabilir. Sağlığınız elinizdeyken korumaya çalışmak (size maddi olarak daha külfetli gelse bile) kaybettikten sonra geri kazanmaya çalışmaktan, ‘’ya kazanamazsam?’’ korkusu yaşamaktan daha kolaydır.

Pürüzsüz, gergin, ışıldayan ve pamuk gibi yumuşa bir cilde sahip olmak hangi yaşta olursa olsun her kadın için önemlidir. Kendinize verdiğiniz değerden taviz vermeyin. Ve düşlediğiniz o pürüzsüz cilt ulaşılması o kadar zor bir yerde değil. İhtiyacınız olan fazlaca kararlılık, biraz azim, biraz da disiplin o kadar!

‘’Evlenmeden makyajını çıkarıp bakmak lazım’’ minvalinde espriler yapan insanları makyajsız halinizle büyülemek ve ağızlarını bir karış açık bırakmak hiç de fena bir hayal değil sanki?

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neye İhtiyacınız Var?

Doğru Nemlendirici Seçimi Yapmanız İçin İpuçları

Doğru Makyaj Malzemesi Seçimi

Bir cevap yazın

KAPAT