Sabah Uyandığınızda Güzel Görünmek İçin  Yapmanız Gerekenler

Sabah Uyandığınızda Güzel Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Sabahları aynaya baktığımızda dağınık saçlarla, yüzde yastık izleriyle, karışmış kaşlarla ve kurumuş ya da yağlanmış bir ciltle karşılaşmak istemeyiz. Güne yumuşacık, ışıl ışıl görünen bir cilt, pürüzsüz dudaklar ve parlak saçlarla başlamaktır hep istediğimiz. Keşke nasıl uyursak uyuyalım sabah mükemmel görünerek uyanıyor olsaydık. Ama sabah uyandığınızda güzel görünmek sadece dileyerek olmuyor maalesef. Gece uyumadan önce bir rutin oluşturmalısınız.

sabah-1

 Makyajdan Arınma, Temizlik ve Nemlendirme

Yatmadan önce mutlaka yüz, göz ve dudaklarınızdaki tüm makyajı çıkartmalı, cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle yüzünüzü temizlemelisiniz. Uygun bir tonik ve nemlendiriciyle, sabah kurumuş ya da yağlanmış bir yüzle uyanmaktan kurtulabilirsiniz. Gece cildinize özel bakım yapan cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmek sabah uyandığınızda güzel görünmek için atacağınız en büyük adımdır.

ağız-diş

Ağız ve Diş

Geceleri ağzımızda fazlaca bakteri ürer. Dişlerimizi fırçalamadan uyumak ise bu bakterilere gelin ve dişlerimi sarartın demek gibidir. Sabah uyandığınızda güzel görünmek istiyorsanız gece uyumadan mutlaka dişlerinizi ve dilinizi fırçalamalı, ağız gargarası kullanmalısınız.

göz-çevresi

Göz Çevresi Bakımı

 Yaşınıza uygun bir göz altı kremini ihmal etmeden düzenli bir şekilde kullanmanız, sabahları morluk, şişlik ve halka benzeri sorunların sizden uzaklaşmasına büyük katkı sağlar. Ayrıca düzenli şekilde göz altı kremi kullanmak uzun vadede daha çok işinize yarayacaktır.

Kaş Ve Kirpik Bakımı

Uyumadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize süreceğiniz güçlendirici serum, krem vb. ürünler genellikle uzun vadede işe yarayan ürünlerdir. Ama azmedip birkaç ay sabrederseniz bir sabah harika görünen upuzun kirpiklerinizi kusursuz kaşlarınızın altında kırpıştırarak uyanırsınız.

sabah-3

Dudak Nemlendirme

Dudaklarımız da tıpkı cildimiz gibi geceleri kurur ve üzerinde çizgiler oluşur. Kurumuş ve çatlamış dudaklarla sabah uyandığınızda güzel görünmek pek mümkün değildir. Bu yüzden geceden önleminizi almalı ve dudaklarınızın kuruluk durumuna göre bir nemlendirici ruj ya da dudak balmı sürmelisiniz.

ayak

El ve Ayak Nemlendirme

Hepimiz yatağa temiz ayaklarla girmeye ve uyumadan önce ellerimizi nemlendirmeye özen gösteririz. Fakat hepimiz ayaklarımızı nemlendirmek konusunda yeterince özenli davranmayız. Halbuki pürüzsüz ve güzel görünümlü topuklar için hem ellerimizi hem ayaklarımızı düzenli bir şekilde nemlendirmeliyiz.

saç-yastık

Saç Bakımı

Uyumadan önce saçlarımızı taramak ve uçlarına serum uygulamak sabah kabarmış ve karışmış saçlarla uyanmamızı engeller. Sabah uyandığınızda güzel görünmek için önünüzdeki en büyük engellerden biri kabarmış ve karışmış saçlardır. İpek yastıkların da yumuşak, parlak ve düzgün saçlarla uyanmanızda büyük yardımı olacaktır.

Ayrıca ipek yastık kullanarak geceleri saçlarınızın kırılmasını önler ve uzun vadede de güzelliğinize yatırım yapmış olursunuz.

Uyku pozisyonu

Sırtüstü uyumak kırışıklıkların yüzünüze erkenden yerleşmesini önlemek için oldukça faydalı bir yöntem. Uyuduğumuz saatlerin ömrümüzün neredeyse üçte birini aldığını düşünürsek bu sürede yüzüstü yatarak cildimize ne kadar hasar verebileceğimizi tahmin etmek pek güç değil. Ayrıca sırt üstü uyuduğunuzda göz altınızda şişlik oluşmaz ve yüzünüzde yastık izi de olmayacağından sabah uyandığınızda güzel görünmek kolaylaşır.

sabah-2

Uyku kalitesi

Uykumuzun süresi, uyuduğumuz saat aralığı, odamızın ışık durumu vb. etkiler uyku kalitemizi etkiler. Dolayısıyla yüzümüzün ve cildimizin dinlenmişliği de tüm bu değişkenlere göre farklılık gösterir.

Uyku kalitenizi artıracak yöntemler aynı zamanda daha sağlıklı ve güzel görünen bir cilde kavuşmanızı sağlayacak yöntemlerdir. Bu yüzden sabah uyandığınızda güzel görünmek için uyku kalitenizi yükseltmeye çalışın.

Uyku kalitenizi nasıl yükseltebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız konuyla ilgili yazımız aşağıdadır.

https://perlelisse.com/sabah-erken-kalkmak/

Bir cevap yazın

KAPAT