Cilt tipinize göre cilt bakımı rutini oluşturmanız için fayda sağlayacak bilgileri burada topladık. Cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Cilt tipleri birkaç başlık altında toplanarak genellenebiliyor olsa da etkili bir cilt bakımı kişiye özel pek çok detay ister. Örneğin cildiniz aynı anda hem hassas hem de hafif yağlı ve akneye meyilli, siyah noktalı olabilir. Siyah noktalarla baş etmeye yardımcı cilt bakımı ürünleri çoğu zaman hassas ciltlerde kızarıklığa sebep olur.

Bu ve benzeri şekilde cildinde birden fazla problemle savaşan kişilerin ciltlerine nasıl bakım yapmaları gerektiği konusunda kafaları genellikle karışıktır. Ne yapacaklarını bilemezler. Çünkü bir problem için kullandıkları ürün diğer problemin artmasını tetikliyor olabilir.

       Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı

Sayfamızda cilt tipinize göre bu gibi problemlerle nasıl baş edebileceğinizden bahsettik. Normal, kuru, yağlı, hassas ve akneli ciltler için ayrı ayrı açıklayıcı yazılar ekledik. Bu sayfayı oluştururken amacımız, herkesin pürüzsüz ciltli olabilmesi için kendi cilt tipine göre neler yapması gerektiğini  ya da yapabileceğini belirtmekti.

Cildimiz ister yağlı olsun, ister akneli, ister kuru; hepimizin isteği, temiz, arınmış, nem dengesine sahip, pürüzsüz, lekesiz, ışıl ışıl parlayan bir cilt… Tabi her birimiz cildimizde farklı sorun ya da sorunlarla karşılaştığımız için bu hedefe giden yolda da yöntemlerimiz ister istemez farklı olacaktır.

Tabi cilt bakımı konusunu bu kadar önemli kılan tek şey harika görünen pürüzsüz bir cilde sahip olmak değil. Cilt sağlığımız açısından da cilt bakımımıza gereken özeni ve önemi göstermeliyiz.  Çünkü ihmal edilen cilt problemlerinin çözümü gittikçe güçleşmekte ve zamanla neredeyse çözülemeyecek duruma gelmektedir.

Örneğin cildinizde sivilce lekesi, güneş lekesi, yaşlanma lekesi vb. sorunlar varsa cilt bakımı rutininize mutlaka lekeli görünümü azaltacak bir nemlendirici ve serum eklemelisiniz. Aksi halde bu lekeler zamanla cildinizde yerleşik bir hal alacak ve size zorluk çıkartacaktır.

Bu gibi sorunlarla henüz karşılaşmadıysanız bile cilt tipinize göre cildinize nasıl bakım yapmanız gerektiğiyle ilgili sizlerle paylaştıklarımız, ilerde bu gibi durumlara karşı hazırlıklı olmanız açısından da faydalı olacaktır.

Cildine özen gösterenlerdenseniz bu sayfadan ayrılamayacaksınız!

End of content

No more pages to load

KAPAT