Hangi Manikür Şekli  Ellerine Daha Uygun?

Hangi Manikür Şekli Ellerine Daha Uygun?

    Manikür şekli ve seçtiğimiz ojeler ellerimizin yapısı ve rengiyle uyum sağladığında harika görünümlü ellere kavuşuruz. Fakat ellerimiz için doğru manikür şekli belirlemek hepimiz için aynı derecede kolay olmayabilir. Kimilerimiz sevdiği manikür şeklinin ellerine yakışmadığını düşünerek arayışta olabilir.

        Parmaklarınız uzun veya kısa, elleriniz geniş veya dar olabilir. Emin olun sizin ellerinize de çok yakışacak bir manikür şekli var. Buyurun sizler için derlediğimiz manikür şekillerine göz atın!

kare-küt-tırnak
        Kare (Küt) Tırnaklar

        Kare tırnaklar çoğunlukla ince uzun parmakları ya da geniş el yapısı olan kişilere yakışır. Uzun ya da kısa kullanımıyla her halükarda şık ve tarz bir görünüm elde edersiniz.

        Kare-Oval Tırnaklar

        Küt manikür şeklinden hoşlanıyorsanız fakat parmaklarınız pek uzun değilse, tırnaklarınızı biraz uzattığınızda bu manikür şekli ellerinizi olduğundan daha uzun gösterecek ve zarif, stil sahibi bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

oval-tırnak
        Oval Tırnaklar

       Geniş yapılı ve toplu elleri daha dar ve ince göstermek için mükemmel bir manikür şeklidir. Kenarlarının daralarak ilerlemesi sebebiyle parmaklarınız da uca doğru inceliyormuş gibi görünür ve bu sayede daha ince görünen ellere sahip olursunuz.

yuvarlak-tırnak
        Yuvarlak Tırnaklar

       Yuvarlak manikür şekli kısa el ve parmaklar için idealdir. Özellikle el ve parmaklarınız topluysa bu model ellerinizin zayıf görünmesine yardım eder. Ayrıca sıcak ve samimi bir izlenim yaratır.

stiletto-tırnak
        Stiletto Tırnaklar

        Parmak ve ellerinizi uzun göstermenize kesinlikle fazlasıyla yardımcı olacak bu manikür şekli genellikle iddialı ve özgüven sahibi kadınların tercihi olmakta. Kullanımının sizin için güç olmayacağını düşünüyorsanız her zaman değilse bile fark yaratmak istediğiniz özel gecelerde bu manikür şeklini deneyebilirsiniz.

badem-tırnak
         Badem Tırnaklar

         Ellerinizi uzun ve parmaklarınızı da ince göstermeye yarayan bu model aslında oval ve stiletto manikür şeklinin ortası diyebiliriz. Tırnaklarınızı oval manikür şeklindekinden biraz daha fazla uzatmanız gerekecektir. Stilletto kadar iddialı değilse bile tarzıyla dikkat çekmeyi seven kadınlar için tercih edilesi bir manikür şekli.

         Tabii tırnak şeklimizin ellerimize yakışması kadar, sürdüğümüz ojenin renginin tenimize yakışması da önem taşıyor.

Cilt renginize yakışacak oje renkleri için aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

https://perlelisse.com/oje-secimi/

Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir.

https://perlelisse.com/el-bakiminda-yaslanma/

Bir cevap yazın

KAPAT