Ten Rengine Uygun Oje Seçimi

Ten Rengine Uygun Oje Seçimi

       Oje seçimi yaparken çoğu zaman kıyafetimizi dikkate alırız. Tırnaklarımızdaki ojeyle giysilerimiz, takılarımız ve makyajımız arasında bir uyum olması pek tabii her zaman için şık bir görünüm sağlar. Yalnız tüm bunlar arasındaki uyum her zaman yeterli değildir.

      Oje seçiminde ten renginizi de göz önünde bulundurmanız ve kıyafetlerinizle birlikte, cildinize de yakışacak renkleri kullanmanız çok daha hoş ve göz alıcı duracaktır.

       Tabii ki, beğendiğimiz ve kullanmak istediğimiz renk ve tonların hepsi her zaman bize en yakışanlar olmalı diye bir kural yok. Son trendlere, beğenilerimizin değişmesine ve ruh hallerimize bağlı olarak birçok rengi ve tonu tercihlerimiz arasında barındırabiliriz.    

       Bu yazımızda ise ten renginize uygun oje seçimi yapmanıza ve size en çok yakışacak renkleri tespit etmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

açık-tenliler-oje
     Açık Tenliler İçin

       Açık tene sahip kişiler oje seçimi konusunda çoğu zaman oldukça rahattırlar çünkü birçok renk ve ton bu kişilerin ellerine yakışır.

       Özellikle french manikür, açık tenli elleri olduğundan da zarif ve şık gösterir. Nude ojeler arasından ise içinde pembe tonlar bulunan krem rengi ojeler açık tenli kişiler için harika bir görünüm sağlayacaktır. Nude ojelerin pembelik barındırmayan diğer açık tonları da elleri temiz, düzgün göstermeye ve kıyafetlerinizle birlikte stil sahibi bir görünüm yaratmaya yardımcı olacaktır fakat bu tonlar ellerinizi solgun gösterebilir.

      Açık tenli kişiler oje seçimi yaparken çoğunlukla mürdüm ve bordolara yönelirler ve bu çok doğru bir tercihtir. Beyaz tenle bu tonların oluşturduğu kontrast size oldukça çarpıcı bir görünüm kazandırır.

    Buğday Tenliler İçin

     Buğday tenlilere kırmızının tonları, turuncunun çok koyu olmayan tonları, mercan rengi gibi canlı ve sıcak renkler çok yakışır.

     Pembe alt tonlu yani soğuk buğday tenli kişiler, nude oje seçimi yaparken griege dediğimiz gri-bej renkte ojelere yöneldiklerinde şıklıklarını tamamlamak için mükemmel bir adım atmış olurlar.

     Eğer sıcak alt tonlu bir buğday tene ya da bronz tene sahipseniz, nude oje seçimi yaparken içinde şeftali tonları bulunanlara ya da sedefli ojelere yönelebilirsiniz.

esmer-tenliler-oje
    Esmer Tenliler İçin

     Esmer tene sahip kişilere metalik tonlar, bakır rengi ve elektrik mavisi, fuşya gibi canlı ve çarpıcı renkler oldukça yakışır.

     Oje seçimi yaparken tercihlerini toprak tonlarındaki nude ojelerden yana yapmaları harika olacaktır. Özellikle sütlü kahve tonları ve metalik kahveler ellerine elegan ve tarz bir görünüm verecektir.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir

https://perlelisse.com/el-bakimi/

https://perlelisse.com/manikur-sekli/

Bir cevap yazın

KAPAT